ZYRTARE: Thiago Alcantara lojtar i Liverpool

ZYRTARE: Thiago Alcantara lojtar i Liverpool

Pas raportimeve të djeshme, tanimë është zyrtarizuar kalimi i Thiago alcantara tek Liverpool.

Njoftimin e ka bërë vet klubi i Liverpool, duke postuar një video të Thiago Alcantara, me fanellë të Liverpool.

“Liverpool ka arritur marrëveshje për transferimin e Thiago Alcantara nga Bayern Munich dhe ai ka nënshkruar një kontratë afatgjate me klubin tonë:, thuhet ndër të tjera në njoftimin e klubit të Liverpool, transmeton Insajderi.

“Është një ndjenë e mrekullueshme – kam pritur gjatë për këtë moment dhe jam i lumtur që jam këtu.”. tha mesfushori gjatë prezantimit.

Ku është transferimi i dytë i Liverpool në këtë afat kalimtarë, pasi pak kohë më parë, ata transferuan mbrojtësin grek, Tismikas./Insajderi.com.