Zyrtare: Thiago Silva kalon në Chelsea

Zyrtare: Thiago Silva kalon në Chelsea

Chelsea ka konfirmuar nënshkrimin me mbrojtësin veteran, Thiago Silva, njofton Insajderi.

Largimi i Silvas nga Paris Saint Germain dhe kalimi në Stamford Bridge vjen pas plotë tetë vjetëve të kaluara në Paris.

Ndeshja e fundit e Silvas me klubin ishte humbja nga Bayern Munich në finale të Ligës së Kampionëve.

35 vjeçari, që ishte edhe kapiten i Gjelave, e lë klubin me tetë tituj kampion të Ligue 1, pesë kupa të Ligës dhe pesë të tjera të Francës për ekipe./Insajderi.com