Zyrtare: Vëllaznimi dhe Flamurtari rikthehen në Superligë

Zyrtare: Vëllaznimi dhe Flamurtari rikthehen në Superligë

Dy skuadrat me shumë traditë në futbollin kosovar, Flamurtari i Prishtinës dhe Vëllaznimi i Gjakovës, kanë siguruar rikthimin në Vala Superligën e Kosovës.

Flamurtari ka mposhtur 2:1 Rahovecin, ndërsa Vëllaznimi Dukagjinin 3:2, për të siguruar rikthimin në elitën e futbollit kosovar, raporton Insajderi.

Flamurtari, momentalisht ndodhet në vendin e parë në Ligën e Parë me 62 pikë, ndërsa me po aq pikë Vëllaznimi ndodhet një pozitë më poshtë.

Për të mësuar kampionin e kësaj lige duhet përfunduar edhe dy xhirot e fundit të këtij stinori. /Insajderi.com