Zyrtare: Yjet e Dortmundit dhe Schalkes sfidojnë Kosovën U-21

Zyrtare: Yjet e Dortmundit dhe Schalkes sfidojnë Kosovën U-21

Kombëtarja gjermane U-21 ka publikuar listën e 23 futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Kosovës U-21, e cila zhvillohet të premtën e 8 shtatorit.

Risitë në skuadrën e trajnerit Stefan Kuntz janë mbrojtësit Jonathan Tah i Bayer Leverkusen dhe Lukas Klostermann i Leipzig.

Në përbërjen e Gjermanisë bëjnë pjesë edhe yjet e futbollit gjerman si Mohammed Dahoud i Borussia Dortmund dhe Thilo Kehrer i Schalke 04.

Lista e 23 futbollistëve të ftuar nga kombëtarja U-21 e Gjermanisë: