Zyrtarisht aprovohet kandidtura e Biden për president nga Partia Demokratike

Zyrtarisht aprovohet kandidtura e Biden për president nga Partia Demokratike

Joe Biden është zyrtarizuar si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në kongresin e partisë demokratike.

Biden do ta ketë përballë presidentin akutal amerikan, Donald Trump.

Dy ish presidentët demokratë, Bill Klinton dhe Jimmy Carter, dhe ish Sekretari republikan i shtetit, Colin Powell, morën pjesë në kongres, raporton BBC.

Konventa ishte kryesisht virtuale, në mesin e pandemisë së Coronavirusit, dhe është e paqartë nëse një format fjalimesh të para-regjistruara dhe asnjë audiencë e gjallë do të krijojë të njëjtat nivele entuziazmi si tubimet tradicionale të partisë.

Konventa e Republikanëve së javës së ardhshme do të jetë gjithashtu virtuale. /Insajderi.com/