Zyrtarizohet kalimi i Lallana tek Brighton Hove Albion

Zyrtarizohet kalimi i Lallana tek Brighton Hove Albion

Ekipi nga Premier Liga, Brighton Hove Albion, ka zyrtarizuar transferimin e Lallana nga Liverpool, si lojtar i lirë.

Adam Lallana, 32 vjeçar kishte mbetur lojtar pa kontratë para më shumë se një muaji, por ai e vazhdoi kontratën me Liverpool vetëm për një muaj, në mënyrë që të përfundojë me sukses sezonin që ishte shtyrë shkaku i pandemisë dhe tani kur kontrata i ka skaduar, ai ka zgjedhur Brighton për të vazhduar karrierën e tij, raporton Insajderi.

Lallana ishte lojtar i Southampton, por që në vitin 2014 ishte transferuar tek Liverpool, ekip me të cilin ai arriti ta fitonte Ligën e Kampionëve si dhe Premier Ligën./Insajderi.com.