200 milionë dollarë: Filmi me buxhetin më të madh në Netflix

200 milionë dollarë: Filmi me buxhetin më të madh në Netflix

Sipas raportimeve të fundit, Netflix ka vendosur në dispozicion 200 milionë dollarë për një thriller ku do të interpretojnë Ryan Gosling dhe Chris Evans, që është në fakt buxheti më i madh i përcaktuar nga platforma për një film origjinal.

Filmi do të titullohet, “The Grey Man”, ku interpreton Ryan Gosling (si vrasës /ish spiun) dhe Chris Evans (si agjent i keq i CIA-s) dhe me regji nga Joe dhe Anthony Russo (në filmin e tyre të parë që nga Avengers: Endgame).

Filmi bazohet në seri librash të Mark Greaney’s Gray Man në lidhje me Court Gentry (i njohur si “The Gray Man”) i cili është një vrasës, ish-operativ i CIA-s dhe “një legjendë në fushën e fshehtë”.

Filmi do të ketë si regjisorë vëllezërit Joe dhe Anthony Russo. Skenari është shkruar nga Joe në bashkëpunim me Stephen McFeely dhe Christopher Markus.

Xhirimet e “The Grey Man” pritet të fillojnë në Los Angeles, në janar të vitit 2021. /Insajderi.com

Burimi: The Verge