240 km/h në autostradë – arrestohet reperi

240 km/h në autostradë – arrestohet reperi

Reperi Lil Yachty u arrestua dhe u akuzua për vozitje të pakujdesshme dhe shpejtësi pasi policia tha se ai po voziste mbi 240 kilometra në orë në një autostradë në Atlanta, sipas Georgia State Patrol, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Why Lil Yachty Says It's Time to 'Wake Everybody Up' | BillboardIncidenti ndodhi më 21 shtator kur një oficer i GSP kapi një Ferrari F8 të bardhë 2020 shpejtonte drejt veriut në rrugën ndërshtetërore 75. Oficeri ndoqi makinën duke kaluar mbi 240 km/h në orë, me shoferin që endej brenda dhe jashtë trafikut, sipas një raporti të incidentit.

Oficeri kapi Ferrarin dhe nisi një ndalim të trafikut, tha raporti. Yachty, emri i vërtetë i të cilit është Miles McCollum, u mor më pas në paraburgim.

Ferrari u lëshua te shoku i Yachty, sipas GSP. Yachty u dërgua në Atlanta City Jail, ku ai u la i lirë për personelin e marrjes, tha raporti.

Yachty postoi një video në Instagram të hënën me një mbishkrim të thjeshtë: “Unë nuk jam në burg”.

Ndërsa incidenti ishte regjistruar në audio dhe video, tha raporti, GSP nuk po e lëshon videon sepse çështja nuk është gjykuar ende. /Insajderi.com