3 të vdekur dhe 1.853 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

3 të vdekur dhe 1.853 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 1853 raste pozitive me COVID-19, në Kosovë.

Po ashtu është bërë e ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 raste të vdekjes

Deri më sot 824.140 janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 104.491 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Po ashtu sipas raportit të mërkurën janë shëruar 840 qytetarë.

Ndërkaq numri total i rasteve aktive është 10.830./Insajderi.com