Lista me gjërat esenciale që duhet patjetër të merrni me vete në plazh

Lista me gjërat esenciale që duhet patjetër të merrni me vete në plazh

Keni valixhen te këmbët, çantën në krah, syzet vënë, telefonin në dorë dhe entuziazëm sa për tërë jetën. Po niseni për pushime, sigurisht që jeni në humor. Gjysmë ore më vonë, ju godet! Keni harruar peshqirin! Ose SPF! Ose një libër!

Që kjo të mos ndodhë, përgatitëm këtë listë me çdo gjë të mundshme – çdo gjë që ekziston – që mund t’ju duhet në plazh.

Fillojmë.

Veshje për në plazh ose pishinë:

Bikini/Rroba banje
Kimono
Pantallona të shkurtra dhe një kanotjere/fustan të lirshëm
Sandale/Shapka me gisht
Peshqir

Veshje për ditën:

Fustan të thjeshtë
Fustan të gjatë
Jumpsuit
Kostum pantallona dhe bluzë
Pulovër të lehtë
Xhinse
Bluze dhe t-shirt
Reçipeta
Mbathje
Atlete që ju lejojnë të ecni
Rrip
Sandale me pak takë
Çantë të vogël

Veshje për në darkë:

Fustan
Taka të larta ose këpucë të sheshta klasike
Çantë për mbrëmje
Pizhama

Esencialet:

Syze
Kapelë
Llastik për flokët
Libër
Gomardare të njëfarëlloji

Kujdesi ndaj vetes:

Shampo
Balsam
SPF
Vaj për trupin
Aloe vera për djegiet
Spraj kundër insekteve
Mjekime që mund t’ju nevojiten
Tharëse flokësh/Pjastër
Gjithë produktet për kujdesin ndaj lëkurës
Deodorant
Brisk
Produkte për kujdesin intim
Piskatore/Prehëse për thonjtë

Grim:

Primer/Spraj fiksues
Korrektor
Paletë konturesh
Tone për sytë dhe vetullat
Buzëkuq
Highlighter/Bronzer
Furça
Rimel
Penel

Elektronike:

Karikues për çdo pajisje elektronike që keni me vete/anabelmagazine.com