A ishte kjo fotografi arsyeja që Princin Harry dhe Meghan Markle u larguan nga Familja Mbretërore

A ishte kjo fotografi arsyeja që Princin Harry dhe Meghan Markle u larguan nga Familja Mbretërore

Një portret i Familjes Mbretërore i publikuar pak ditë më parë për të shënuar dekadën e re mund të ketë qenë kashta e fundit për Princin Harry dhe Meghan Markle.

Fotografia e Mbretëreshës, 93 vjeçe, së bashku me Princin e Uellsit, Dukën e Kembrixhit dhe Princin gjashtë vjeçar, George është realizuar në dhomën e fronit të Pallatit të Buckinghamit më 18 dhjetor, ndërsa Duka dhe Dukesha e Sussex-it ishin larg në Kanada.

Korrespondenti mbretëror i ITV, Chris Ship, përshkroi se si portreti mund të jetë marrë keq nga Çifti Sussexes, pas një viti në të cilin vëllezërit dikur të pandashëm vazhduan të shkëputen, dhe Meghan pranoi se po luftonte me jetën si mbretërore, shkruan DailyMail.

Ai tha: “Portreti që Pallati i Buckinghamit publikoi për të shënuar fillimin e dekadës. Ishte Mbretëresha dhe tre mbretërit e ardhshëm – dhe gjithashtu kishte një video të tyre duke bërë përgatitjet Krishtlindjes”.

“Unë nuk po them se ata përjashtuan Harry dhe Meghan sepse ishte një fakt brutal që Harry nuk ishte kurrë pjesë e asaj linje të suksesit, por fillimi i një dekade u ndje sikur familja mbretërore po përqendrohej shumë në të ardhmen – Mbretëreshën dhe tre trashëgimtarët e saj”, tha ai.

Fotografia tregon Mbretëreshën që qëndron në pjesën e përparme veshur me një fustan të bardhë me një karficë blu, duke shtrënguar çantën e saj të besuar “Launer”; Princin George me një këmishë e bardhë nga stilisti britanik “Rachel Riley”; Charles me një kostum deti dhe William duke qëndruar prapa babait, djalit dhe gjyshes së tij, duke buzëqeshur në një kostum të errët dhe kravatë blu të marinës.

Fotografia ishte vetëm hera e dytë që është publikuar një portret i Madhështisë së saj dhe tre trashëgimtarëve të saj.

E para u publikua në prill të vitit 2016 për të shënuar 90-vjetorin e Mbretëreshës, me fotografinë e shtypur më pas në pullat përkujtimore.

Një imazh i ngjashëm ‘rrëshqitshëm’ i familjes mbretërore u paraqit gjatë fjalimit të Krishtlindjes së Mbretëreshës vitin e kaluar pas raporteve që Charles, 71 vjeç, dëshironte të zvogëlonte numrin e mbretërve të punës.