Abonuesit e acaruar po distancohen nga Netflix – shkak u bë ky serial

Abonuesit e acaruar po distancohen nga Netflix – shkak u bë ky serial

Obsesioni i Netflix me përmbajtjen origjinale ka rezultuar në gjigantin streaming që lëshon një ortek të shfaqjeve të reja çdo muaj. Si pasojë e kësaj, është pothuajse e pashmangshme disa nga zgjedhjet programuese të Netflix do të lënë disa abonentë të zhgënjyer dhe të zemëruar, njofton Insajderi.

Shtatorin e kaluar, për shembull, mund të kujtoni se Netflix u kritikua gjerësisht për publikimin e një filmi francez të titulluar “Cuits”. Kohët e fundit, disa abonentë po sulmojnë gjigantin e transmetimit për një shfaqje të re të quajtur “Hype House”.

Për ata që nuk janë të njohur me serialin, “Hype House” është një kolektiv i përdoruesve të TikTok që jetojnë së bashku dhe Netflix kohët e fundit bëri një marrëveshje me ta për të shfaqur jetën e tyre të përbashkët.

Përmbledhja e shfaqjes lexon: “Nga fillimet e përulura deri tek fama brenda një dite, këto janë historitë e personaliteteve më të njohura në mediat sociale ndërsa zbulojnë, dashurohen dhe trajtojnë fazën tjetër të jetës së tyre”.

Duket mjaft i pafajshëm, dhe natyrisht shtrohet pyetja: pse  disa abonentë të Netflix janë të zemëruar për shfaqjen?

Epo, një pjesë e arsyes është se disa anëtarë të Hype House kanë nxitur në të kaluarën. Tony Lopez, për shembull, u akuzua për sulm seksual dhe kërkim të fotove nga një e mitur në fillim të këtij viti.

Veçanërisht, Lopez nuk do të jetë në shfaqje, por disa abonentë të Netflix janë ende të mërzitur sepse anëtarët e Hype House nuk e morën seriozisht COVID dhe vazhduan të festonin dhe filmonin përmbajtje edhe kur numri i rasteve të Coronavirusit në të gjithë vendin ishte në rritje.

Flitej gjithashtu se anëtarët e Shtëpisë së Hype të cilët rezultuan pozitivë për COVID-19 nuk ua treguan të tjerëve diagnozën e tyre pozitive. /Insajderi.com