AC Milan konfirmon partneritetin me reperin Jay Z

AC Milan konfirmon partneritetin me reperin Jay Z

AC Milan ka njoftuar detaje të një partneriteti të ri me shtwpinw diskografike Roc Nation tw reperin Jay-Z, pas suksesit të një eventi fillestar “Nga Milano me dashuri”, shkruan NME, njofton Insajderi.

Serie A bashkoi forcat me agjencinë e menaxhimit 75 milionw dollarwshe për një event që nderoi përpjekjet e punëtorëve kryesorë në Itali.

Me prezantues DJ Khaled dhe perfomanca tw kwngwtareve si Alicia Keys dhe Kelly Rowland. Të gjitha të ardhurat nga eventi i javws së kaluar shkuan në bamirësi.

Tërthorazi është konfirmuar më pas se AC Milan dhe Roc Nation kanë krijuar një partneritet që premton të “emocionojë dhe befasojë” tifozët. /Insajderi.com