Adriana Matoshi reagon pas fotografis së Yllka Gashit me Vjosa Osmanin dhe Dua Lipën

Adriana Matoshi reagon pas fotografis së Yllka Gashit me Vjosa Osmanin dhe Dua Lipën

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi ka reaguar pas fotografisë së aktores Yllka Gashi bashkë me Presidenten Vjosa Osmani, këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipën dhe regjisoren Blerta Basholli.

Matoshi e ka shpërndarë këtë fotografi në llogarinë e saj në Facebook, dhe e ka quajtur “foto të ditës”.

Ndryshe, presidentja Osmani po qëndron për vizitë në SHBA.

Ajo gjatë kësaj vizite ka realizuar edhe një takim me skenaristen dhe regjisoren e filmit “Zgjoi”, Blerta Bashollin, film që është duke u shfaqë në Amerikë e që ka marrë edhe famë ndërkombëtare duke fituar disa çmime.

“Zgjoi (Hive)” ka fituar mbi 14 çmime vendore dhe ndërkombëtare deri më tani dhe është fitues i trefishtë i çmimeve në festivalin Sundance 2021./Insajderi.com