Franca në Festivalin Evropian të Këngës u përfaq" />

“Ajo është e çmendur” përfaqësuesja e Francës në “Eurovision flet për Anxhelën

“Ajo është e çmendur” përfaqësuesja e Francës në “Eurovision flet për Anxhelën

Franca në Festivalin Evropian të Këngës u përfaqësua nga Barbara Pravi, e cila e zuri vendin e dytë me këngën “Voila”.

Artistja franceze ishte e ftuar në programin “ABC e Pasditës” në një lidhje direkte, ajo i komentoi këngëtares që ishin pjesë e natës finale.

Këngëtarja e ka veçuar performancën e Gjon’s Tears, duke qenë se ajo e kuptonte gjuhën frënge.

“Gjoni para Eurovizionit kishte ardhur në Paris dhe u takuam në studion time. Më pëlqen shumë ai djalë”, ka shtuar tutje ajo.

Bukuroshja e komentoi në një mënyrë të veçantë edhe perfomancën e Anxhela Peristerit.

“Unë e takova Anxhelën gjatë provave. I fola dhe i thashë që më pëlqen shumë performanca e saj, sidomos tek pjesa e tymit që e rrethonte. Ajo është e çmendur, e çmendur në performancën në skenë.  “, tha Barbara. /Insajderi.com