Aksidentohet rëndë djali 14-vjeçar i aktorëve të njohur të telenovelave

Aksidentohet rëndë djali 14-vjeçar i aktorëve të njohur të telenovelave

Djali i yjeve të telenovelave spanjolle, William Levy dhe Elizabeth Gutierrez, Christopher Levy, 14-vjeçar, i është nënshtruar një operacioni në një spital në Florida pasi pësoi një dëmtim të rëndë në një aksident me karrocën e golfit.

“People en Español” raportoi se adoleshenti pësoi një aksident me karrocë golfi gjatë fundjavës së 2 tetorit në Weston dhe u dërgua në spital me helikopter të urgjencës, transmeton Insajderi.

Stacioni Local10 i Weston-it shkroi se karroca e golfit u rrotullua ndërsa ai po ngiste makinën dhe se kishte ngecur nën mjet pas rrotullimit.

Christopher po udhëtonte me dy vajza të tjera, 13 dhe 14 vjeçare, të cilat “u hodhën nga karroca e golfit” sipas deputetëve të Zyrës së Sherifit të Broward.

“Jemi në rrugë, kemi përmbysur një karrocë golfi”, u dëgjua duke thënë personi që bëri thirrjen e urgjencës 911. Një zë që shumë mendojnë se i përkiste djalit të aktorëve mund të dëgjohej duke thënë, “Pse e bëra këtë? Pse e bëra këtë? … Prindërit e mi do të zemërohen keq me mua”.

William shkroi në Instagram për të falënderuar fansat që janë lutur për djalin e tij. Aktori i “Triunfo del amor” shkroi, “Christopher është një fëmijë i besimit. Ne e dimë që Zoti ishte atje me të dhe fëmijët e tjerë dhe nuk kemi asgjë përveç fjalëve të mirënjohjes ndaj Zotit që nuk na dështon kurrë”. /Insajderi.com

Burimi: Distractify