Aktori i famshëm zbulon se ai dhe e gjithë familja ishin sëmurë me Coronavirus

Aktori i famshëm zbulon se ai dhe e gjithë familja ishin sëmurë me Coronavirus

Dwayne “The Rock” Johnson thotë se ai dhe familja e tij kishin kontraktuar Covid-19, njofton Insajderi.

Ish-mundësi, i cili tani është aktori më i paguar në botë, tha se ai, gruaja dhe dy vajzat e tij morën virusin pavarësisht se ishin “të disiplinuar” për mbrojtjen e shëndetit.

Ai tha se testet pozitive ishin “një goditje për ta”.

Pastaj, ai shtoi: “Ne jemi në anën tjetër të tij dhe nuk jemi më ngjitës. Faleminderit Zotit, ne jemi të shëndetshëm”.

Johnson, 48 vjeçar, gruaja e tij Lauren, 35 vjeçare, dhe vajzat e tyre Jasmine dhe Tiana, të moshës katër dhe dy vjeçare, u infektuan me virusin rreth dy javë e gjysmë më parë.

Ata e morën atë nga “miqtë e ngushtë të familjes” të cilët, nga ana tjetër, nuk kishin ide se si ishin infektuar.

“Mund t’ju them se kjo ka qenë një nga gjërat më sfiduese dhe të vështira që na është dashur të durojmë si familje,” tha Johnson në një video të postuar në llogarinë e tij në Instagram. /Insajderi.com