Aktori i njohur humb betejën me kancer

Aktori i njohur humb betejën me kancer
Burimi i fotografisë: ATA MGMT

Joseph Siravo, aktori i njohur për rolet e tij në “The Sopranos” dhe “Jersey Boys”, ndërroi jetë të dielën pas një beteje të gjatë me kancerin. Ai ishte 64 vjeçar, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

“Isha pranë tij kur babai im i dashur vdiq këtë mëngjes, paqësisht, në shtëpinë e tij”, shkroi vajza e aktorit në Instagram.

Po ashtu edhe miku i tij, Garry Pastore e dha këtë lajm nëpërmjet një postimi në Instagram.

“Pusho në paqe shoku im. Do të më mungosh. Deri në takimin e radhës”, shkroi ai.

Siravo është një ndër aktorët më të famshëm në dramën mafioze të HBO “The Sopranos”, në të cilën ai portretizoi babanë e Tony Soprano gjatë rikthimeve në fëmijërinë e shefit gangster në vitet ’60. Rolet e tjera televizive të dramatistit përfshijnë gjithçka, nga “Për jetën” te “Ligji dhe rendi” deri te “Njerëzit kundër OJ Simpson: Historia Amerikane e Krimit”.

Aktori dhe producenti gjithashtu bëri një bujë në ekranin e madh, me rolet e tij dytësore në “Carlito’s Ëay”, Adam Driver’s “The Report”, “Equity,” Motherless Brooklyn “,” The Wannabe “dhe” Shark Tale “.