Aktori shqiptar i infektuar me koronavirus: Mikrobi kinez të futet në trup si njësi speciale

Aktori shqiptar i infektuar me koronavirus: Mikrobi kinez të futet në trup si njësi speciale

Aktori shqiptar që jeton në Amerikë e është angazhuar në disa role në filmat dramë e komedi, Julian Gjaci përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se prej 10 ditësh është i infektuar me koronavirus.

Pas 3 ditësh në spital, Gjaci është përmirësuar dhe tregon i revoltuar si luftoi me armikun e padukshëm.

“Pershendetje familar e shok e miq qe sot e disa dit jeni shqetsu per shendetin Tim . Dita 10 I infektuar me Korona Virus

Jo nga kjo korona qe thon e kam kalu n shkurt kur ju pati dal nje nishan ne ball . Por kjo tjetra , ky mikrobi Kinez he kina nanen Krejt kines. Ky te futet ne trup si njesi speciale , per dy dit me ka paralizu, me ka errsu syt Edhe dy mushkrit mi ka shpall me pneumoni . Temperatura e lart konstant , dhimbja Krejt trupi koka , kolla , te dridhurat Edhe pse me 10 batanije . 7 dit kam nejt n shpi Se di kush tjeter do kish duru ket per 7 dit , diten e 8 jam dorzu me m shit per hekur . I dehidratum dhe me mushkrit n skaner si plak 100 vjec .
Per fat esht programi I Covid 19 nga qeveria amerikane , qendra te ngritura nga ekspertet me te mir dhe ilacet me te mir . Sot esht dita tret , vetem 3 dit mu desh me u cu me u ba njeri e me sha Kinezt me rob , Po kjo esht histori tjeter Se do jau lej amanet dhe femijeve te mi . Se kam dit Se do ja dal , Po paska qen buk e djath , Hajde kinez Ku ti kesh“, ka shkruar ai në postimin e bërë.

 

 

Dissi i Morena Tarakut për emisionin Review