Aktorja ikonë e Bollywood-it rezulton pozitive për coronavirus

Aktorja ikonë e Bollywood-it rezulton pozitive për coronavirus

Aktorja ikonë e Bollywood Aishwarya Rai Bachchan dhe vajza e saj, Aaradhya, testuan pozitive për coronavirus pas lajmeve se burri dhe vjehrri i Aishwarya ishin shtruar në spital me virusin, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Rai Bachchan, dikur e quajtur “Gruaja më e bukur në botë” dhe fituese e Miss World në vitin 1994, u martua në familjen më të famshme të Bollywood-it me aktorin në vitin 2007.

Aishwarya Rai shares PICS of Bachchan family on Raksha Bandhan ...

Ai njoftoi përmes llogarisë së tij të verifikuar në Twitter të dielën se gruaja e tij dhe vajza e tyre tetë vjeçare kanë coronavirus.

Abhishek Bachchan kishte njoftuar më parë se ai dhe babai i tij, aktori legjendar Amitabh Bachchan kishin testuar pozitiv dhe ishin dërguar në spital. /Insajderi.com