Akuzohet për plaçkitje – Cradi B tregon arsyen

Akuzohet për plaçkitje – Cradi B tregon arsyen

Cardi B ka mbrojtur veten pasi një është rishfaqur një video e saj  duke thënë se ajo i ka dhënë drogë dhe grabitur burrat që donin të bënin marrëdhënie seksuale me të ndërsa ajo punonte si  striptiste para se të bëhej e famshme, shkruan Insajderi.

Reperja u përball me kritika pasi videoja live në Instagram që ishte para tre vitesh filloi të qarkullonte përsëri në mediat sociale.

“Nëse ishin apo jo zgjedhje të dobëta në atë kohë, bëra atë që duhej të bëja për të mbijetuar”, ka shkruar ajo.

“Asnjëherë nuk pretendova të jem e përsosur ose të vij nga një botë e përsosur”- ka shtuar këngëtarja.

Videoja origjinale u bë pasi karriera e saj filloi të ngjiste majat dhe ishte si përgjigje e saj ndaj dikujt që tha se nuk e meritonte suksesin, sepse ajo nuk kishte bërë ndonjë punë për të.

“Asgjë nuk më është dorëzuar. Asgjë,” tha ajo në video, përpara se të tregonte se ajo i ftonte njerëzit në një hotel para se t’i jepte drogë pa dijeninë e tyre dhe t’i plaçkiste ata.

Kjo ishte si një përgjigje zemëruese për të gjithë ata që nuk e vlerësonin punën e saj të tanishme por gjithmonë e kritikonin për të kaluarën e këngëtares.

Fituesja e çmimit  Grammy gjithashtu vuri në dukje se ka repera që “lavdërojnë vrasjen, dhunën, drogën dhe plaçkitjen”.

“Unë kurrë nuk i kam lavdëruar gjërat që kam sjellë në atë video në Instagram, kurrë nuk i kam vënë këto gjëra në muzikën time, sepse nuk jam krenar për këtë dhe nuk ndihem përgjegjës për ta lavdëruar atë”, ka thënë ajo.

Cardi B përfundoi deklaratën duke shpjeguar se burrave që ajo i referohej në videon e vjetër, ishin burra me të cilët ajo ishte në lidhje ose ishte e përfshirë, dhe ishin “të ndërgjegjshëm, të gatshëm dhe të vetëdijshëm”.

Cardi B ka mbrojtur veten pasi një video e rishfaqur nga ajo duke thënë se ajo drogoi dhe grabiste burra që donin të bënin marrëdhënie seksuale me të ndërsa ajo punonte si stripper para se të merrte famë.

Më parë këtë vit, rapper bëri histori kur ajo u bë gruaja e parë solo që fitoi çmimin Grammy për albumin më të mirë rap për debutimin e saj me Invasion of Privacy./Insajderi.com