Almeda Abazi s’mund t’i ndal lotët në televizionin turk, tregon historinë ‘pikëlluese’ të djalit të saj

Almeda Abazi s’mund t’i ndal lotët në televizionin turk, tregon historinë ‘pikëlluese’ të djalit të saj

Në fund të shtatorit të vitit të kaluar, djali i vogël i modeles së njohur shqiptare Almeda Abazit, iu nënshtrua një operimi.

Televisioni turk Channel D kishte raportuar se shkas i këtij operimi u bë një kist, por që gjithçka për fat të mirë përfundoi me sukses, dhe për këtë gjë ajo kishte njoftuar përmes rrjeteve sociale.

SHIKO >Ermal Mamaqi ia qet ‘dellat’ Taynas është shumë e dashuruar në mua por jam i martuar

Së fundmi, Almeda ka qenë e ftuar pikërisht në një nga emisionet e Channel D, ku ka folur me emocione rreth asaj periudhe të vështirë në jetën e saj.

“Ishin ditë shumë të vështira. Ai kishte një kist, në fund të ballit, pranë kokës. Unë s’e dija që dhe bebeve mund t’i dilte diçka e tillë. U tremba dhe ia tregova Tolgahan-it”, tregoi fillimisht Almeda.

“Edhe pse më thoshin njerëzit që nuk është asgjë, u shqetësova dhe mendja më rrinte aty. Kur e çova tek mjeku më thanë që ishte një kist i vogël. Doktori tha se nuk ishte me shumë rëndësi dhe se me një operacion e heqim. Kur u përmend fjala operacion ngrica. Ai ishte akoma është shumë i vogël”, ka treguar më tej ajo.

Ndërkohë, Almeda Abazi së fundmi përmes një shkrimi në gjuhën shqipe në InstaStory, kishte falënderuar të gjithë fansat shqiptarë që u shqetësuan për shëndetin e Efehanit.

“Ju falënderoj përzemërsisht të gjithëve për urimet e sinqerta dhe interesimin që treguan për shëndetin e djalit tonë Efehan. Operacioni kaloi me sukses dhe Efehan është shumë mirë. Jua shpërblefsha në raste të gëzueshme dhe Zoti i ruajte të gjithë fëmijët kudo që janë”, kishte shkruar Almeda Abazi.