Anjeza Shahini rikthehet me këngë të realizuar në shtëpi

Anjeza Shahini rikthehet me këngë të realizuar në shtëpi

Anjeza Shahini është rikthyer me këngë të re.

Anjeza Shahini ka kohë që nuk ka qenë aktive me këngë të re, pasi i është përkushtuar tërësisht familjes.

Por, pandemia e bëri atë që të kthehet me këngë të re, të cilën e kishte realizuar kohë më parë, por kishte pritur momentin për ta publikuar.

Për tekstin dhe muzikën u kujdes Alberto, ndërsa videon e ka realizuar në kushte shtëpie me telefon.

“Një video në kushte shtëpie, ndërkohë që Tori flinte. E kemi regjistruar këtë këngë disa kohë më parë, por pikërisht tani që jeta duket sikur ka ndaluar, u inspiruam ti jepnim jetë kësaj kënge, duke dhënë një prespektive të asaj që po kalojmë secili në shtëpitë tona. Shpresoj t’ju pëlqejë 💋”, ka shkruar Anjeza, teksa njoftoi për projektin e ri.

 

View this post on Instagram

 

Here’s a homemade/phonemade video, made in between my daughter’s sleeping times. We’ve recorded this song a while ago. But now that life seams frozen we’ve been inspired to give life to this song, putting it in a lockdown perspective. Hope you enjoy it 💋 — Një video në kushte shtëpie, ndërkohë që Tori flinte. E kemi regjistruar këtë këngë disa kohë më parë, por pikërisht tani që jeta duket sikur ka ndaluar, u inspiruam ti jepnim jetë kësaj kënge, duke dhënë një prespektive të asaj që po kalojmë secili në shtëpitë tona. Shpresoj t’ju pëlqejë 💋 — #ifonlyi #newsong #homemademusicvideo #lockdownmusicvideo #duringlockdownera #quarantineinspired #newmusic #singer #alberto #anjezashahini🎤🎬 —- Music: Alberto Lyrics: Alberto Song production: @mariodeda Video: Our Phones 🙌

A post shared by 𝒜𝓃𝒿𝑒𝓏𝒶 𝒮𝒽𝒶𝒽𝒾𝓃𝒾 𝒞𝑜𝓃𝓃𝑜𝓁𝓁𝓎 (@anjezashahiniofficial) on