Arrestohet Fjolla Morina, publikohen pamjet

Arrestohet Fjolla Morina, publikohen pamjet

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, mëngjesin e së hënës është arrestuar nga Policia e Kosovës, shkruan Insajderi.

Ajo është arrestuar në lagjen Emish në Prishtinë para sallonit të saj.

Fjolla përndryshe është e shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Kjo vjen si pasojë e një arrestimit të saj vitin e kaluar në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, ku ajo u zu me dy revole në veturën e saj, shoqëruar nga dy bashkëudhëtarë meshkuj.

Lidhur me arrestimin e saj gazeta ka pyetur Policinë e Kosovës, por akoma nuk kanë dalë me ndonjë konfirmim zyrtar.

Ndërkohë, Prive ka publikuar pamje nga arrestimi i saj./Insajderi.com