Arsyeja e vdekjes së DJ të famshëm konfirmohet të jetë ketamina

Arsyeja e vdekjes së DJ të famshëm konfirmohet të jetë ketamina

DJ i ndjerë Erick Morillo vdiq nga “toksiciteti akut i ketaminës”, ka konfirmuar ekzaminimi mjekësor i Miami Dade County.

Prodhuesi I Like to Move It u gjet i vdekur në moshën 49 vjeç nga kushëriri i tij në shtëpinë e tij në Miami Beach në shtator, sipas raportit.

Autoritetet në skenë gjetën “mjete të mundshme të drogës duke përfshirë shiringa të shumta”.

MDMA dhe kokaina u gjetën gjithashtu në sistemin e Morillo.

Morillo publikoi hitin e tij të vitit 1994, I Like To Move It, nën emrin Reel 2 Real.

Ai u bë një hit retro përsëri pasi një remix u shfaq në filmin e animuar Madagaskar 2005.

Vdekja e tij erdhi më pak se një muaj pas arrestimit të tij për sulm seksual ndaj një DJ femër, pasi kishin punuar një koncert së bashku.

Morillo kishte mohuar akuzën e sulmit seksual, por u dorëzua pasi një analizë e identifikoi atë si të dyshuarin kryesor, sipas ËPLG-TV në Florida.

Atij i ishte caktuar një seancë gjyqësore disa ditë pasi u gjet i vdekur./Insajderi.com

BBC News