Arton Humolli fitues në konkursin më të madh të fotografisë në botë

Arton Humolli fitues në konkursin më të madh të fotografisë në botë

Arti kosovar vazhdon të vlerësohet lart në botë, e rastin më të fundit e kemi me fotografin e njohur, Arton Humolli.

Fotografi, është shpallur fitues i edicionit të 39-të të konkursit më të madh të fotografisë në botë “Le Plus Grand Cocours Photo du Monde” në kategorinë ‘Beauty’, njofton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ku shkruan:

“Me kenaqesi ju njoftoj se jam fitues i edicionit te 39-te te konkursit me te madh te fotografise ne bote – “Le plus Grand Concours Photo du Monde” (kategoria “Beauty”).

Konkursi organizohet nga revista prestigjioze PHOTO me seli ne Paris – France.

Me kete rast dua t’i falenderoj te gjithe pjesemarresit ne realizimin e fotografise fituese “Mystic eyes” duke fillu nga modelja Gresa Hoti, stilisten Njomeza Luci si dhe grimeren e frizerin Sellma dhe Kaci.

Njekohesisht dua t’i falenderoj te gjjthe ata qe i besuan dhe vazhdojne ti besojne punes time tash e 15 vite.

Info shtese: Rrevista PHOTO funksionon prej vitit 1967 dhe nga shumekush llogaritet si revista me prestIgjioze sa i perket artit te fotografise. Ne ballina te saj ka pasur personalitete te medha boterore si Barack Obama, Marylin Monroe, Michael Jackson, Rihanna, David Boëie, etj.

P.s. Numri 544 i revistes eshte planifiku te dal ne treg ne muajin Janar-Shkurt por per shkak te pandemise eshte shty per muajin Korrik.” /Insajderi.com