BAFTA 2021: Veshjet më të bukura të tapetit të kuq

BAFTA 2021: Veshjet më të bukura të tapetit të kuq

Ndryshe nga ceremonitë e tjera të ndarjes së çmimeve këtë vit, BAFTA-të na dhanë një stil shumë të mirëpritur të tapetit të kuq, pavarësisht se pjesa më e madhe e ceremonisë zhvillohej virtualisht.

Ndërsa lista e nominuar me yje mbetet përmes lidhjes video, të famshëm u ftuan të paraqisnin çmimet personalisht në Royal Albert Hall, duke përfshirë aktoren Priyanka Chopra.

Duka i Kembrixhit, Princi William, gjithashtu do të prezantonte një çmim, por anuloi paraqitjen e tij pas vdekjes së gjyshit të tij Princit Philip, shkruan Harper’s Bazaar, transmeton Insajderi.

Më poshtë mund të shihni disa nga veshjet më të bukura të tapetit të kuq përzgjedhur nga revista “Glamour”. /Insajderi.com

Priyanka Chopra në Bulgari dhe Nick Jonas me Giorgio Armani

Anna Kendrick veshur me Zuhair Murad

Cynthia Erivo me Louis Vuitton

Gugu Mbatha-Raw me fustanin nga Louis Vuitton

Vanessa Kirby veshur me Versace

Phoebe Dyvenor veshur me Louis Vuitton

Maria Bakalova zgjodhi fustanin nga Giorgio Armani

Leslie Odom Jr. veshur me Versace