Barack Obama kaloi 2020-tën duke dëgjuar këngët e Dua Lipës

Barack Obama kaloi 2020-tën duke dëgjuar këngët e Dua Lipës

Dua Lipa tashmë është një artiste e dëshmuar në rrafshin ndërkombëtar. Kudo në botë dëgjohet muzika e saj, e këtë vit e përmbylli dukë marrë edhe gjashtë nominime “Grammy”, njofton Insajderi.

Së fundmi, Barack Obama ka publikuar listën e tij të këngëve të preferuara të këtij viti, dhe “Levitating” e Dua Lipës është njëra nga ato.

Kënga publikua 2 muaj më parë dhe është në bashkëpunim me DaBaby.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

Katër muaj më parë, Obama kishte ndarë me ndjekësit e tij në Twitter, listën me këngët e preferuara për këtë verë.

Në këtë listë zuri vend edhe Dua Lipa me këngën “Un Dia” në bashkëpunim me këngëtarin latin J Balvin.

Kënga rezultoi të ishte shumë e suksesshme, duke bërë që Dua Lipa të debutojë në tregun e muzikës latine, e të renditet në krye të top-listave. /Insajderi.com