Barbie ka krijuar dy kukulla të reja sipas shëmbëlltyrës së Claudia Schiffer për 50 vjetorin e saj

Barbie ka krijuar dy kukulla të reja sipas shëmbëlltyrës së Claudia Schiffer për 50 vjetorin e saj

Në moshën 50 vjeç, Claudia Schiffer nuk është dukur kurrë më mirë. Për të shënuar pesë dekada të yllit të pasarelave, e cila ka ecur për pothuajse çdo markë luksoze të modës dhe ka zbukuruar kopertinën e Vogue Amerikane 16 herë, Barbie tani po lanson dy mini Claudias të reja të frymëzuara nga stili i saj i paimitueshëm.

Kjo nuk është hera e parë që Barbie po krijon kukullën Claudia: Në 2017, ata nxorën Barbie-n e saj të parë, të veshur me një fustan të artë Versace.

Këtë herë, megjithatë, Barbie thirri dizajnerët Olivier Rousteing të Balmain dhe Donatella Versace për të krijuar dy krijime të reja me porosi.

Ata të dy krijuan riinterpretime të pamjeve që Schiffer kishte veshur në të kaluarën, duke i bërë ato miniaturë, por po aq përrallore.

“Unë i dua të dyja, kukullën me Versace dhe Balmain sepse këto dy fustane dhanë deklarata të forta mode kur i vesha për herë të parë,” thotë Schiffer për Vogue./Insajderi.com

Burimi: Vogue Magazine