Bashkëshorti i saj dështoi në zgjedhje presidenciale po Kim Kardashian uron Joe Biden-in

Bashkëshorti i saj dështoi në zgjedhje presidenciale po Kim Kardashian uron Joe Biden-in

Kim Kardashian i është përgjigjur lajmeve se Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale në ShBA. Ajo uruar të nominuarin demokrat dhe zëvendëspresidenten, Kamala Harris.

Kim dhe një numër të famshmish – përfshirë këtu edhe motrat e saj të famshme – i janë gëzuar fitores së Joe Biden.

Postimi i fundit i Kim-it, vjen ditë më vonë pasi bashkëshorti i saj Kanye West pranoi humbjen në garën presidenciale pasi kishte marrë vetëm 60,000 vota në të gjithë vendin.

Në ditën e zgjedhjeve, Kim njoftoi se kishte votuar por nuk ua tregoi fansave se kujt i kishte dhënë votën e saj.

Ndërsa disa ndjekës supozuan se Kim votoi në favor të burrit të saj, të tjerët donin të dinin nëse ajo do zgjodhi një kandidat tjetër. /Insajderi.com

Burimi: Mirror