Bashkëshortja e Larry King zbulon shkakun e vdekjes dhe momentet e tij të fundit

Bashkëshortja e Larry King zbulon shkakun e vdekjes dhe momentet e tij të fundit

Bashkëshortja e Larry King, Shawn King, ka zbuluar shkakun e tij të vdekjes, si dhe fjalët e fundit që ajo i tha, shkruan Fox News, transmeton Insajderi.

Drejtuesi ikonik i televizionit vdiq të shtunën në mëngjes në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në moshën 87 vjeçare, duke lënë pas vetes tre fëmijë – Larry Jr, Chance dhe Cannon.

Asnjë shkak i vdekjes nuk u dha në kohën e vdekjes së tij, por ai ishte shtruar në spital me një infeksion COVID-19 javë më parë, thanë raportet.

Në një intervistë të re, gruaja e tij zbuloi se King nuk vdiq nga Coronavirus-i.

“Ishte një infeksion, ishte sepsë”, tha ajo për Entertainment Tonight. “Epo, ai më në fund ishte gati të shkonte. Ai kurrë nuk donte të shkonte, por trupi i tij ishte goditur kaq shumë herë me kaq shumë gjëra dhe një herë e dëgjuam fjalën COVID, dhe zemrat tona u fundosën”

Por e mundi atë me të vërtetë e mundi. Por virusi e bëri të veten dhe ishte një infeksion tjetër që i mori jetën. Por, nuk u dorëzua fare lehtë”.

Aktorja dhe King ishin në mes të një divorci në kohën e vdekjes së tij. King bëri kërkesë për divorc në gusht të vitit 2019 pas 22 vitesh martesë.

“Në zemrën time, e ndjeja se nuk do të ndodhte vërtet dhe nuk ndodhi kurrë. Ne ishim partnerë në të gjitha kuptimet, në biznes… së pari në familjen tonë dhe pastaj në biznes. Por ne ‘jeni një familje e ngushtë. E dini, familja është gjëja më e rëndësishme dhe Zoti”, tha ajo.

Shawn preku gjithashtu momentet e fundit të King-ut në spital. Ajo tha se ajo dhe fëmijët e King ishin në gjendje të realizonin një vide-telefonatë.

“Dhe ishte e vështirë për të që të fliste, por mesazhi i vetëm që ai donte të sigurohej që e dëgjova ishte: ‘Të dua, kujdesu për djemtë”, tha ajo. /Insajderi.com