BBC flet për Arilena Arën

BBC flet për Arilena Arën

BBC është një nga mediat e huaja prestigjioze, dhe se fundmi ka folur për edicionin “Eurovision”, nuk mund të kalonte pa u përmendur edhe kënga e artistës shqiptare Arilena Ara “Shaj”.

BBC vleresoi talentin e këngëtarës dhe ceken se nuk mund të ishte “Eurovision”pa një baladë të saj.

View this post on Instagram

GJITHÇKA DOJA! 🖤

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on

“Eurovisioni nuk mund të jetë Eurovision pa baladën e Arilena Arës. Kënga e saj mban titullin “Scream” dhe ajo performon me nota të larta. Që kur ka fituar “X Factor Albania” në vitin 2013, ajo është bërë një nga yjet më të famshëm në vendin e saj, me 1.1 milion ndjekës në Instagram. Kënga e saj “Nëntori” ka qenë hit në Rusi dhe Rumani, që do të thotë votuesit atje e njohin. “Shaj” është një nga këngët e preferuara dhe mund të renditet në Top 5.”