Lajmi që bëri bujë të madhe në showbizin e anë e mbanë botës ishte divoci i Bill dhe Melinda Gates. Në një deklaratë të përbashkët ata patën zbuluar se po i j" />

Bill Gates i dhënë pas femrave tjera, zbulohen tradhtitë që sollën divorcin

Bill Gates i dhënë pas femrave tjera, zbulohen tradhtitë që sollën divorcin

Lajmi që bëri bujë të madhe në showbizin e anë e mbanë botës ishte divoci i Bill dhe Melinda Gates.

Në një deklaratë të përbashkët ata patën zbuluar se po i japin fund martesës në paqe, por që nuk duket të jetë e tillë.

New York Times ka publikuar një raport bombë duke detajuar “sjelljen e dyshimtë të Billit në mjediset e lidhura me punën”.

Burimet zbuluan se Bill “ka ndjekur gratë që punonin për të në Microsoft dhe Fondacionin Bill e Melinda Gates”.

Artikulli gjithashtu siguroi sfondin e një hetimi të paraportuar më parë të vitit 2019 nga Microsoft për sjelljen e Bill.

Bordi i drejtorëve thuhet se nisi një hetim nën dyshimin se ai “pati filluar një marrëdhënie intime me një punonjëse të kompanisë në vitin 2000”.

Ndërsa, në vitin 2020, Bill u tërhoq nga bordi i drejtorëve, andaj dhe mbetet të presim zbulimet e reja nga bordi për lidhjen e tij me punonjësen dhe tërheqjen e tij nga ky bord. /Insajderi.com

fature