Billie Eilish premton muzikë të re muajin e ardhshëm

Billie Eilish premton muzikë të re muajin e ardhshëm

Albumi i ri i Billie Eilish mund të vonohet derisa të mbarojë COVID-19,siç pretendohet nga vëllai dhe producenti i saj Finneas, por kjo nuk do të thotë që ne nuk kemi ndonjë muzikë të re për të pritur, pasi ajo ka zbuluar plane për muzikë të re muajin tjetër.

Duke iu përgjigjur fansave të saj në Instagram dje (17 tetor) Eilish zbuloi se ajo kohët e fundit kishte votuar, pasi kishte bërë vazhdimisht fushatë për të inkurajuar të rinjtë të bëjnë të njëjtën gjë. Por ajo gjithashtu u përgjigj në një pyetje se kur një këngë e re është në rrugë e sipër, duke shkruar thjesht: “Nëntor”.

Një post vijues, që i kërkon asaj të japë një ngjyrë që përputhet me këngën që vjen në nëntor, gjithashtu duket se konfirmon lajmin (portokall).

Singles më i fundit i Billie Eilish ishte korriku “My future”, e cila pasoi publikimet e “everything i wanted” dhe “No Time to Die”, kënga zyrtare e filmit të ardhshëm të James Bond me të njëjtin emër./Insajderi.com