Brad Pitt mbështet Joe Biden në zgjëdhjet presidenciale

Brad Pitt mbështet Joe Biden në zgjëdhjet presidenciale

Brad Pitt ka dalë publikisht në mbështetje të Joe Biden pasi ai aktroi në një reklamë të re të fushatës për kandidatin presidencial.

Aktori 56-vjeçar huazoi zërin e tij në një reklamë të re që përfaqësonte ish nënkryetarin ndërsa u takua me mbështetës të tjerë amerikanë.

Ylli i Once Upon A Time in Hollywood është i fundit në një varg të gjatë të famshëm që kanë mbështetur kandidatin ndërsa u bën thirrje fansave të sigurohen që ata të votojnë.

Mesazhi erdhi pak më shumë se një javë para se qytetarët amerikanë do të zbresin në kabinat e votimit për zgjedhjet e ardhshme presidenciale të SHBA.

Në klip, Brad mund të dëgjohet duke folur në lidhje me Amerikën që është e hapur për të gjithë.

“Amerika është një vend për të gjithë – ata që zgjodhën këtë qark, ata që luftuan për të, disa republikanë, disa demokratë dhe shumica, vetëm diku në mes,” thotë aktori në klip./Insajderi.com

Burimi: Mirror