Brad Pitt u infektua me meningjit gjatë udhëtimit që ndezi romancën me Angelinën

Brad Pitt u infektua me meningjit gjatë udhëtimit që ndezi romancën me Angelinën

Një moment në fillim të romancës së Brad Pitt me Angelina Jolie mund të kishte shkatërruar gjithçka.

Kanë kaluar 15 vjet që kur legjenda e Hollivudit Brad filloi të dilte me Angelinën, pasi u takuan në setin e Z. dhe Znj. Smith.

Kjo i dha fund martesës së tij me Jennifer Aniston, pasi ata ishin lajmëruar si çifti i artë i Tinseltoën për vitet e mëparshme.

Ndërsa Brad dhe Ange u njohën me njëri-tjetrin nga afër, ata u nisën drejt Afrikës së bashku, në atë që ishte treguesi i parë i vërtetë për fansat e tyre se mund të kishte diçka më shumë sesa romancë tipike të aktorëve kolegë.

Brad i ishte bashkuar Angelinës në udhëtimin e saj në Etiopi në Afrikën Lindore, ku kishte shkuar për të finalizuar birësimin e fëmijës së saj të parë.

Ndërsa ishte atje Brad zhvilloi simptoma të ngjashme me gripin dhe kishte shqetësime pasi një muaj para udhëtimit të tyre, Ministria e Shëndetësisë Etiopiane raportoi se të paktën 40 njerëz kishin vdekur dhe 433 ishin marrë të sëmurë me meningjit meningokoksik shumë infektiv atje mbi pesë muajt e fundit.

Për fat të mirë për Brad, ai ishte diagnostikuar me meningjit viral, por gjithsesi kjo nënkuptonte që, kur u kthye në Shtetet e Bashkuara, ai u kontrollua në Qendrën Mjekësore Cedars Sinai.

Sëmundja e tij nuk ishte e lidhur me shpërthimin etiopian, sipas publicistit të tij, i cili vërtetoi në atë kohë që Brad ishte “diagnostikuar me një rast të lehtë të meningjitit viral”.

Për fat të mirë, ai shpejt u shërua plotësisht dhe romanca e tij me Angelina lulëzoi duke çuar në një lidhje 11-vjeçare, gjatë së cilës i pa ata të birësonin edhe dy fëmijë të tjerë dhe të kishin tre të tyret.
Pas një martese dy-vjeçare, çifti tani janë përballur me njëri-tjetrin në gjykatë ndërsa ata luftojnë kushtet e kujdestarisë para se të përfundojë divorci i tyre. /Insajderi.com