Breshëri plumbash në Chicago – mbetet i vdekur reperi i njohur

Breshëri plumbash në Chicago – mbetet i vdekur reperi i njohur

Reperi i njohur i Chicago-s, FBG Duck, u qëllua dhe u vra jashtë një dyqani në lagjen Gold Coast, të martën pasdite, konfirmoi Zyra e Qarkut Cook Examiner, shkruan NBC Chicago, transmeton Insajderi.

Sipas zyrës, reperi, emri i të cilit është Carlton Weekly, u qëllua ndërsa ishte duke qëndruar në bllokun e parë të Street Oak Street në Chicago të martën.

Weekly ishte një nga tre personat që qëlluan kur një grup prej katër personash dolën nga dy makina në Rrugën Oak dhe hapën zjarr, tha policia. /Insajderi.com