Britney Spears akuzohet për shkelje të ligjit në festimin e ditëlindjes së saj

Britney Spears akuzohet për shkelje të ligjit në festimin e ditëlindjes së saj

Britney Spears e trajtoi veten me një shëtitje tropikale për festimin e 39-vjetorit të lindjes, pavarësisht nga pandemia globale.

Princesha e popit u nis drejt Maui me diell në Hawaii së bashku me të dashurin e saj Sam Asghari, 26 vjeç.

Krijuesi i hitit Baby One More Time priti derisa ajo u kthye në tokën e LA para se të postonte një sërë fotografish mahnitëse nga udhëtimi i saj romantik larg.

Duke hyrë në Instagram të hënën, bukuroshja bjonde ndau një paraqitje të shkurtër në udhëtimin e saj tropikal me 27 milion ndjekësit e saj ndërsa shkruante: ” Dua të festoj ditëlindjen duke udhëtuar në një vend idilik”.

Dhe tani, fansat e kanë akuzuar këngëtaren për thyerjen e ligjit pasi ajo fluturoi nga qyteti i saj i lindjes LA në Hawaii pavarësisht krizës aktuale shëndetësore.

Guvernatori i Hawaii David Iget thotë që të gjithë vizitorët që mbërrijnë në Ishujt Havai duhet të vetë-karantinohen për 14 ditë.

Kushdo që nuk e bën këtë mund të përballet me një gjobë maksimale prej $ 5,000 dhe një vit burg.

Sidoqoftë, tani ekziston një opsion para-testimi që lejon udhëtarët të anashkalojnë kufizimet e karantinës në Hawaii nëse ata mund të japin prova të një testi negativ Covid-19 nga një partner i testuar nga shteti.

Megjithëse Britney dukej se po kalonte një kohë të mrekullueshme, një numër ndjekësish e kritikuan yllin për vendimin e saj ‘egoist’ për të udhëtuar gjatë pandemisë së koronavirusit./Insajderi.com
Mirror