Cardi B kërkon falje për foto sesionin e Reebok ku ajo shfaqet si përëndesha Durga

Cardi B kërkon falje për foto sesionin e Reebok ku ajo shfaqet si përëndesha Durga

Cardi B ka kërkuar falje pasi u kritikua për pjesëmarrjen në një fotosesion “të papërshtatshëm kulturor”.

Këngëtarja e Bodak Yellow, 28 vjeç, tërboi fansat kur ajo mori pjesë në një xhirim me markën sportive Reebok ku u shfaq për të imituar perëndeshën hindu Durga.

Paraqitja nga kopertina e Footëear News tregon reperen amerikane Cardi me disa krahë që kishin një ngjashmëri me përëndeshën Durga, e cili tradicionalisht përshkruhet se ka krahë të shumtë.

Pas këtij foto sesioni asaj iu kërkua nga ndjekësit në Twitter, të kërkonte falje për shkak të këtyre imazheve.

Cardi pranoi se ajo mendonte se ideja e fotosesionit ishte “e përsosur” para se të kuptonte se ishte mosrespekt.

Cardi tha në video: “Kur bëra xhirimin e Reebok, drejtori artistik më tha se do të isha një perëndeshë që përfaqëson forcën, feminitetin dhe çlirimin, dhe kjo është diçka që unë e dua, për të cilën unë jam e gjitha dhe mendova se ishte ‘cool’ .

“Nëse njerëzit mendojnë se kam ofenduar kulturën ose fenë e tyre, dua të them që më vjen keq – nuk ishte qëllimi im. Unë nuk do të doja që askush të mos e respektonte fenë time, me njerëz të veshur si Virgjëresha Mari ose Jezusi, për sa kohë që ata bëjnë në një mënyrë të bukur dhe të hijshme “.

Këngëtarja e WAP më pas u zotua të mos e bënte gabimin përsëri ndërsa shtoi: “Ndoshta duhet të kisha bërë kërkimin tim. Më vjen keq. Nuk mund ta ndryshoj të kaluarën por do të bëj më shumë hulumtime për të ardhmen”.

Kërkim falja e Cardi vjen pasi përdoruesit e mediave sociale u tërbuan në lidhje me imazhet e Reebok./Insajderi.com

Mirror