Cardi B mohon të jetë përdorur nga Biden për kampanjën zgjdhore

Cardi B mohon të jetë përdorur nga Biden për kampanjën zgjdhore

Cardi B foli lidhur me pretendimet se ajo ishte ‘përdorur’ për fushatën zgjedhore të Biden.

“Unë kurrë nuk jam paguar asnjë dollar nga Biden. Unë thjesht doja ta njihja dhe të vetëdijësoja fansat e mi për rëndësinë e votimit”.

Cardi B ka goditur kritikët pasi ajo u akuzua se ishte përdorur si një peng politik për fushatën zgjedhore të Joe Biden.

Reperja mbajti një telefonatë Zoom me tashmë presidentin e zgjedhur në gusht, ku dyshja diskutoi çështje të tilla si brutaliteti i policisë dhe pandemia e Covid. Video kohët e fundit është tallur nga republikanët si Candace Oëens dhe Ben Shapiro, të cilët thanë se Biden po përdorte platformën e Cardi për të siguruar votat.

“Republikanët si Candace, (Ben) Shapiro, Fox News më tallën, flasin keq për mua dhe këngën time ‘WAP’.  Ata thanë se Biden më përdori atëherë, javë më vonë, pamë një listë të reperëve dhe artistëve me të cilët Trump po përpiqej të shtrihej dhe të paguante për mbështetjen, një listë që përfshinte edhe emrin tim”, tha ajo në Instagram./Insajderi.com

Dazed Magazine

 

View this post on Instagram

 

Couple of weeks ago I was getting chewed up by Trump supporters over this interview especially by miss Candace who has been degrading my name for 2 years straight. I was so nervous for this interview especially because it was on zoom and not in person but it was important for my followers to get to know our running candidate and future president. Republicans like Candace, Shapiro, Fox news made fun of me ,talk so much shit about me and my song WAP. They said Biden use me as a pawn then weeks later we seen a list of rappers and artists that Trump was trying to reach out to and to pay for support a list that included my name. I never got payed a dollar from Biden I just wanted to get to know him and open my fans up to the importance of voting.Im so proud of all these celebs who uses their platform and for the people who went out and voted WE DID IT! Don’t let nobody down play you for what you doing that’s how they try to take away your power .YOUR POWER IS YOUR VOICE!Congrats Biden! Your family here, and in Heaven are very proud of you! Also congratulations to Kamala you made history!

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on