Cardie B është fytyra e re e brendit Balenciaga

Cardie B është fytyra e re e brendit Balenciaga

Edhepse shumica e brendeve tentojnë shumë për të pasur ndonjë të famshëm në kampanjat e tyre, Balenciaga nuk ka pothuajse asnjë të emër të famshmish në kampanjat e tyre. Demna Gvasalia gjithmonë ka përzgjedhur si ambasadorë fëmijë dhe adoleshentë që janë ‘cool’ dhe kanë stil, për të prezentuar brendin,

Mirëpo viti 2020 ka ndryshuar të gjitha përceptimet tona për të zakonshmen, ndaj e njëjta gjë ka ndodhur edhe me Balenciaga-n.

Cardi B është përzgjdhur për të qenë fytyra e kampanjës së re të kësaj firme. Këngëtarja e hitit “WAP” ka postuar një foto në llogarinë e saj në Instagram ku shkruan: “Ju po shihni fytyrën e re të kampanjës Balenciaga! Më kujtohet kur e kam parë veten nëpër billboarda të NYC Times Square, por do të doja të shihja personalisht billbordin në Paris.”

Tani imazhi i Cardi B është vendosur afër Louvre ku do të qëndrojë për disa javë./Insajderi.com

Burimi: Dazed