Çfarë bëjnë shqiptarët në Zvicër me këngën e Leartës

Çfarë bëjnë shqiptarët në Zvicër me këngën e Leartës

Është njëra ndër këngëtaret më të komentuara prej se është martuar me djalin e këngëtares Shyhrete Behluli, Learta është përfol vetëm si nuse për pamjen dhe veshjen e saj.

Learta ka mbaruar studimet për muzikë të zhanrit klasik, por rrallë është përfol apo pothuajse farë se ajo ka një profesion më të rëndësishëm ngase përflitej, për dallamat, dimijat apo në tërsi për dukjen dhe daljet si reja e Shyhretes.

Kënga e cila e solli Leartën para publikut si këngëtare është ajo që i’u kushtua Nexhmije Pagarushës për ditëlindjen e 86 të bilbilit të këngës shqipe.

Kënga dëgjohet ngado dhe vijnë video të ndryshme nga çdo vend ku ka shqiptar, janë edhe këto pamje të shqiptarëve në Zvicër ku përgatisin flija bashkë me këngën e Leartës dhe Shyhretes.

Learta Jakupi

Gepostet von Albania Viral am Samstag, 18. Mai 2019