Çfarë thotë sot Woody Allen pas akuzave se ai ka abuzuar me vajzën e tij të adoptuar?

Çfarë thotë sot Woody Allen pas akuzave se ai ka abuzuar me vajzën e tij të adoptuar?
Burimi i fotografisë: Gorka Estrada/EPA-EFE/Shutterstock

Woody Allen u vu në qendër të vëmendjes pas pretendimeve se ai abuzoi seksualisht vajzën e tij të adoptuar dekada më parë në një intervistë të lansuar të dielën – ndërsa tha gjithashtu se ai nuk mendon se ajo qëllimisht gënjeu për këtë, shkruan NY Post, transmeton Insajderi.

Në intervistën e “CBS Sunday Morning” regjistruar vitin e kaluar, drejtori fitues i Oskarit iu përgjigj akuzës se ai ngacmoi vajzën e tij 7-vjeçare, Dylan Farrow, në papafingo të rezidencës së ish-gruas së tij në Connecticut në vitin 1992.

“Është kaq e pahijshme dhe megjithatë shpifja ka mbetur”, tha Allen, 85 vjeçar. “Nuk ka asnjë logjikë në të. Për shkak të kësaj, nuk mendova se kërkonte ndonjë hetim”.

“Dhe ata ende preferojnë të mbërthehen, nëse jo me nocionin që unë e kam ngacmuar Dylan-in, atëherë mundësia që kam ngacmuar Dylan-in… Asgjë që kam bërë ndonjëherë nuk mund të keqinterpretohej si e tillë”,  tha ai.

I pyetur në lidhje me detajet e çështjes – duke përfshirë që Dylan Farrow i tha një mjeku se ai e preku atë në papafingo të rezidencës së ish-gruas së tij Mia Farrow në Connecticut – Allen tha se nuk besonte se vajza po gënjente qëllimisht për incidentin.

“Nuk besoj se ajo po e sajon, nuk mendoj se po gënjen. Besoj se ajo e beson atë ”, tha ai, duke shtuar se ajo ishte një“ fëmijë i mirë ”.

Në vitin 2018, Dylan Farrow i tha Gayle King të “CBS This Morning” se ajo i tha nënës së saj, Mia Farrow, që si fëmijë që Allen e kishte ngacmuar. Në atë kohë u thirr policia, tha ajo.

Allen, i cili ka drejtuar filma klasikë si “Annie Hall” dhe “Manhattan”, nuk u akuzua kurrë për abuzimin e pretenduar seksual. /Insajderi.com