Çfarë veshi Dua Lipa në festën e Elton John që mbahet pas çmimeve “Oscar”?

Çfarë veshi Dua Lipa në festën e Elton John që mbahet pas çmimeve “Oscar”?
Burimi i fotografisë: David M. Benett/Getty Images

Këtë vit, festa vjetore e Oskanëve që organizohet Elton John ishte pak më ndryshe nga normalja për shkak të kufizimeve aktuale të Covid-19.

Ndërsa ndeja zakonisht zhvillohet në Los Anxhelos menjëherë pas Akademisë, këtë vit, këngëtari organizoi një para-ndejë në Londër në vend që u transmetua në internet për të ndihmuar në mbledhjen e parave për Fondacionin e AIDS të Elton John, ku Dua Lipa edhe performoi, njofton Insajderi.

Këngëtajai, i cili në një moment ndau skenën me John, nuk kishte veshur një, por dy veshje Balenciaga për rastin.

Veshja e parë e këngëtares ishte një fustan me qafë të lartë, me detaje me thekë, të cilin ajo e kombinoi me vathë të mëdhenj dhe take të bardha.

Ajo më vonë u ndërrua në një fustan kadifeje të zezë dramatike, e cila kishte një siluetë voluminoze të bishtit, ndërsa u aksesua me një unazë prej ari të bardhë 18K, të mbështjellë me diamant nga Fabergé. /Insajderi.com