Cristiano Ronaldo bëhet njeriu i parë në botë që arrin 200 milionë ndjekës në Instagram

Cristiano Ronaldo bëhet njeriu i parë në botë që arrin 200 milionë ndjekës në Instagram

Sulmuesi i Juventusit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo është personi i parë në botë që arrin shifrën e 200 milionë ndjekësve në rrjetin social Instagram.

Ronaldo, i cili u zhvendos në Torino, Itali nga Madridi i Spanjës, në verën e korrikut 2018, tani ka 27 milionë ndjekës më shumë se këngëtarja me famë botërore, Ariana Grande, e cila renditet në vendin e dytë.

Ronaldo u bë personi më i ndjekur në Instagram në tetor të vitit 2018 pasi eklipsoi muzikanten dhe aktoren amerikane Selena Gomez, e cila krenohet me 167 milion ndjekës.

34-vjeçari ka shënuar 20 gola këtë sezon për Juventusin në të gjitha garat.

Kjo është lista me 10 personat më të ndjekur aktualisht në rrjetin social Instagram:

1. Cristiano Ronaldo – 200 milionë
2. Ariana Grande – 173 milionë
3. Dwayne Johnson – 170 milionë
4. Selena Gomez – 167 milionë
5. Kylie Jenner – 159 milionë
6. Kim Kardashian – 158 milionë
7. Lionel Messi – 141 milionë
8. Beyonce – 139 milionë
9. Neymar – 132 milionë
10. Justin Bieber – 126 milionë.