Dalin emrat e të nominuarve për Emmy Awards 2020

Dalin emrat e të nominuarve për Emmy Awards 2020

Çmimet Emmy Awards 2-20 edhe këtë vit kanë shpalusur listën me emrat fitues.

Në këtë listë udhëheqin seriale si “Watchmen” (26 nominime), “Ozark” dhe “Succession” me nga 18 nominime dhe “The Marvelous Mrs. Maisel” me 20 nominime

Aktori kryesor në serial komik

 

Anthony Anderson, Black-ish

Don Cheadle, Black Monday

Ted Danson, The Good Place

Michael Douglas, The Kominsky Method

Eugene Levy, Schitt’s Creek

Ramy Youssef, Ramy

 

Aktorja kryesore në serial komik

 

Christina Applegate, Dead to Me

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Linda Cardellini, Dead to Me

Catherine O’Hara, Schitt’s Creek

Issa Rae, Insecure

Tracee Ellis Ross, Black-ish

 

“Talk Show” më i mirë

 

The Daily Show with Trevor Noah

Full Frontal with Samantha Bee

Jimmy Kimmel Live

Last Week Tonight with John Oliver

The Late Show with Stephen Colbert

 

Aktori më i mire në zhanrin dramë

 

Jason Bateman, Ozark

Sterling K. Brown, This Is Us

Steve Carell, The Morning Show

Brian Cox, Succession

Billy Porter, Pose

Jeremy Strong, Succession

 

Aktorja më e mire në  zhanrin dramë

 

Jennifer Aniston, The Morning Show

Olivia Colman, The Crown

Jodie Comer, Killing Eve

Laura Linney, Ozark

Sandra Oh, Killing Eve

Zendaya, Euphoria

 

Programi / Gara më e mirë reale

 

The Masked Singer

Nailed It!

RuPaul’s Drag Race

Top Chef

The Voice

 

Aktori më i mirë në miniserial

 

Jeremy Irons, Watchmen

Hugh Jackman, Bad Education

Paul Mescal, Normal People

Jeremy Pope, Hollywood

Mark Ruffalo, I Know This Much Is True

 

Aktorja më e mire në miniserial

 

Cate Blanchett, Mrs. America

Shira Haas, Unorthodox

Regina King, Watchmen

Octavia Spencer, Self Made

Kerry Ëashington, Little Fires Everywhere

 

Mini seriali më e mirë

 

Little Fires Everywhere

Mrs. America

Unbelievable

Unorthodox

Watchmen

 

Seriali më e mire komedi

 

Curb Your Enthusiasm

Dead to Me

The Good Place

Insecure

The Kominsky Method

The Marvelous Mrs. Maisel

Schitt’s Creek

What We Do In The Shadows

 

Seriali më e mire dramë

 

Better Call Saul

The Croën

The Handmaid’s Tale

Killing Eve

The Mandalorian

Ozark

Stranger Things

Succession/Insajderi.com