Del në ankand makina mbretërore “Range Rover” e Princit William dhe Kate Middleton

Del në ankand makina mbretërore “Range Rover” e Princit William dhe Kate Middleton

Fansat e mbretërve britanikë së shpejti do të kenë mundësinë të ngasin si ata kur një nga automobilat e vjetër të Princit William dhe Kate Middleton do të dalë në ankand në maj.

Sipas Fox News, “Land Rover Range Rover Vogue” i vitit 2013 do të dalë në ankandin “Bonhams MPH May” më 22 maj.

 

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit zotëruan makinën derisa iu shit një tregtari në vitin 2020.

Land Rover ka një marrëdhënie të gjatë me Shtëpinë e Windsor dhe është mbajtës i një Garancie Mbretërore, e cila i lejon asaj të reklamojë si një furnizues i mallrave për familjen.

Makina iu dorëzua William dhe Kate përmes shërbimit VIP të Land Rover dhe aktualisht ka 38,420 milje në odometër. Bonham vlerëson vlerën e saj në 42,000  deri në 56,000 dollarë, e cila është afërsisht gjysma e vlerës kur makina ishte e re. /Insajderi.com