Detaje të vogla që i bënë gratë mbretërore ikona të modës

Detaje të vogla që i bënë gratë mbretërore ikona të modës

Nëse vështroni më nga afër përfaqësuesit e familjes mbretërore britanike, do të vini re detaje të pakuptimta që shpesh shfaqen në veshjet e tyre. Për shembull, është vërejtur se Kate Middleton shpesh shfaqet në kolota (pantallona të gjera), ndërsa Meghan Markle pëlqen palltot e shiut.

Është e vështirë të thuash se cilat zonjat zgjodhën vetë dhe cilat janë rezultat i punës së suksesshme të stilistëve të tyre. Çfarëdo që të jetë, një gjë është e qartë: që të dukesh mbretëror, nuk ke nevojë të bësh shumë përpjekje, njofton Insajderi.

Çorape që përputhen me ngjyrën e veshjes.

Diana, si të gjithë përfaqësuesit e familjes mbretërore, duhej të vishte çorape najloni për ngjarjet zyrtare. Dhe për të ringjallur disi këtë detaj të mërzitshëm të gardërobës, princesha shpesh zgjidhte çorape me ngjyra të ndritshme për t’iu përshtatur veshjeve të saj.

Espadrillat janë këpucët më të mira të verës.

Espadrillat janë padyshim lloji i preferuar i këpucëve verore midis të gjitha zonjave mbretërore. Ata janë një pjesë integrale e veshjeve verore të Kate dhe Meghan.

Vijë e kaltër në sy.

Eyeliner me bojë qielli është bërë një nga shenjat dalluese të Diana. Ngjyra e ndritshme theksoi thellësinë e syve të princeshës dhe ishte arma e saj e vogël sekrete.

Stofi është një armë e fshehtë e grave fisnike.

Revistat e quajtën jozyrtarisht Kate Middleton “Mbretëresha e Stofit”. Veshjet e Dukeshës së Kembrixhit përmbajnë një larmi të gjerë të rrobave të leshta, që nga kostumet e deri te xhaketat.

Supet e zhveshura.

Sipas protokollit mbretëror, është e ndaluar që zonjat të zhveshin shpatullat. Sidoqoftë, Meghan Markle e prishi këtë rregull. Por ajo e bëri atë me aq hir sa që edhe mbretëresha injoroi protokollin.

Nëse po flasim për pantallona, le të flasim për kolota.

Duket se kolotat janë një nga të preferuarat e Kate Middleton. Mbretëresha e ardhshme i kombinon me shkathtësi si me këpucë elegante me takë të lartë, ashtu edhe me atlete praktike.

Ngjyra të ndritshme.

Meghan është një adhuruese e madhe e ngjyrave të zeza dhe neutrale. Por ajo shpesh mund të shihet në veshjet që mburren me ngjyra të ndritshme, të cilat përputhen në mënyrë të përkryer me lëkurën e saj ngjyrë ulliri.

Fustanet pelerinë.

Një tjetër detaj interesant i veshjet e Meghan janë veshjet pelerinë. Pelerinat e hollë nxjerrin në pah elegancën e Markle dhe janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ceremonitë zyrtare dhe takimet e rëndësishme.

Eksperimentet me aksesorët.

Diana Headband Japan : News Photo

Diana pëlqente të eksperimentonte me aksesorë. Një varg perlash varur mbi shpinë, gjerdan safiri vënë si kurorë, dhe doreza me ngjyra të ndryshme – këto janë vetëm disa nga truqet e preferuara të princeshës. /Insajderi.com

Anwar Hussein Collection : News Photo

Diana Attends The 'Back To The Future' Premiere In London : News Photo

Burimi: Bright Side