Detaji në këngën e Feros zbulon se ai ka qenë tekstshkrues i Rina Balaj

Detaji në këngën e Feros zbulon se ai ka qenë tekstshkrues i Rina Balaj

‘Mami’ i thoshte vetës, por si duket ‘Babai’ i gjithë kësaj loje të fshehtë kishte qenë Fero.

Rina Balaj si çdo herë në intervista kishte thënë se i shkruan tekstet e saja, edhe pse ndoshta jo e vërejtur, reperi Fero i kishte shkruar të gjitha ato çka reperja i kishe kënduar, shkruan Insajderi.

Kjo e fundit sapo ka lënë edhe muzikë pasi që si thuhet ka pasur mosmarrëveshje me menaxherin e saj, Met Elshanin, ndërsa i ashtuquajturi ‘Baba për ikona’ ka vazhduar karrierën i vetëm, duke publikuar kështu edhe një këngë të re.

Emisioni më i ri i showbizit: REVIEW

Review – Stupcat / Historia e humorit kosovar

Review – Stupcat / Historia e humorit kosovar

Gepostet von Review am Samstag, 19. Oktober 2019

Kjo këngë ka gjasa që së shpejti të jetë ‘mollë sherri’, pasi që në tekstin e këngë ‘Jom rrit’ është e njejta frazë e tekstit sikurse Rina e këndonte dikur këngën ‘Ilegal’.

“22 vjet I’m living legend m’ki inati se I’m flexing (flexing)
E qela deren i thashe asaj it’s new boss in office (office)
I qes komt permbi tavolin, perndryshe (ndryshe)
Prej tashtit ka ardh bosi ri, nxyre (nxyre)
Femnen tonde kqyre kqyre qysh po kcen ha (ha)
Shume punen kryke kryke spo ma then mo (ha)
Jointin myte myte masi edhe za i thash (thash)
Feron kqyre kqyre nese don me pa nalt,”, ishte pjesa ku dyshja e kishin kënduar me tekst të njejtë.

Për të mos mjaftuar ngjashmëria e teksteve, Fero e ka kënduar këtë pjesë në të njëjtë vijë melodike sikurse pjesa e Rinës në këngën ilegal.

Kujtojmë se dyshja ka një kohë të gjatë që janë prishur mes vete, dhe se ishte reperi ai i cili kishte thënë se Balajn e kishte frymëzuar ai të hynte në treg me rep, gjë kjo çka e forcon edhe më shumë iden e të qenurit ai tekstshkrues i të gjitha këngëve.\Insajderi.com