Dhëndri që “po vdiste nga kanceri” la pa fjalë të ftuarit, u thotë se ai nuk vuante fare nga një sëmundje vdekjeprurëse

Dhëndri që “po vdiste nga kanceri” la pa fjalë të ftuarit, u thotë se ai nuk vuante fare nga një sëmundje vdekjeprurëse

Një dhëndër të cilit i ishte thënë se kishte vetëm disa javë për të jetuar pasi u diagnostikua me kancer ka lënë pa fjalë mysafirët e dasmës kur ai zbuloi se nuk vuante nga ndonjë sëmundje vdekjeprurëse.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Jack Kane, 23 vjeç, i cili u kërkoi infermiereve që ta nxjerrin nga karroca me rrota në mënyrë që të mund të ulej në gjunjë dhe t’i propozonte të dashurës Emma Clarke, pasi mësoi për diagnozën e tij.

Çifti, të cilët kanë qenë së bashku për tre vjet, u martuan në një ceremoni në spitalin universitar James Cook të Middlesbrough, vetëm tetë ditë më vonë.

Por në pritjen e tyre të rregullt, Jack dhe nusja e tij e re i habitën miqtë dhe familjen me një fjalim emocional, në të cilin ai zbuloi se nuk do të vdiste.

Jack ishte përballur me një stres të jashtëzakonshëm disa muaj pasi iu tha se po vdiste pasi mjekët gjetën atë që dyshohet të jetë një tumor kanceroz në shpinën e tij.